INESS na letnej škole Liberálního institutu

22. – 25.8. 2019 sa v Českom Šternberku konal už 24. ročník Misesovej akademii Liberálního Institutu.

INESS na letnej škole Liberálního institutu

Ako zástupca INESS sa zúčastnila Monika Budzák, ktorá diskutovala so študentmi o dotáciách v poľnohospodárstve a o vplyve spotrebiteľského správania na životné podmienky zvierat. 

V rámci letnej školy sa konajú paralelne dve podujatia – Misesova akademie pre začiatočníkov a Misesov seminár pre pokročilých účastníkov.

Počas štyroch dní prebieha množstvo prednášok a diskusií v neformálnej atmosfére. Lektori ako Josef Šíma (VŠ CEVRO Institut), Mojmír Hampl (INEV), či Pavel Potužák (VŠE) sa venovali širokému záberu tém, od monetárnej politiky, morálke v ekonómii po prírodné zdroje.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards