Ekonomické reči: podporujú copyrighty tvorivosť?

2. mája organizoval INESS už jedenáste Ekonomické reči. Tentokrát sme sa pozreli bližšie na copyrighty a ich prínos pre umeleckú tvorbu.

Ekonomické reči: podporujú copyrighty tvorivosť?

Richard Ďurana z INESS, ktorý pôsobí aj v hudobnej skupine Space recorder hovoril o počiatkoch vzniku copyrightov. Neskôr nadviazal s niekoľkými príkladmi z praxe, kedy copyrighty spôsobili mnohým ľuďom problémy. Vo svojom vstupe argumentoval, že autorské práva obmedzujú distribúciu umeleckých diel a zabraňujú napríklad šíreniu literatúry či hudby. Okrem toho z copyrightov profitujú najmä veľké vydavateľstvá a nie samotní umelci a tvorcovia.

Po úvodnej prednáške pokračovala diskusia s publikom, kde sa riešili záležitosti ako revízia autorských zákonov, či paralely medzi copyrightovou a patentovou ochranou.

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére. Pridajte sa do našej skupiny na facebooku a nezmeškajte ďalšie zaujímavé diskusie.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards