Ekonomická olympiáda v Nitre

4.2.2019 sa konalo prvé krajské kolo Ekonomickej olympiády 2018/2019.

Ekonomická olympiáda v Nitre

Študenti s najlepšími vedomosťami z ekonómie a financií z Nitrianskeho kraja, ktorí sa osvedčili v školskom kole súťaže, sa zúčastnili krajského kola v priestoroch Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Podujatie otvorila prof. Dr. Ing. Elena Horská, dekanka SPU FEM. Srdečne privítala študentov a sprevádzajúcich pedagógov. Upútala účastníkov možnosťami štúdia Fakulte ekonomiky a manažmentu. Na spríjemnenie atmosféry si pripravila pre stredoškolákov súťaž s možnosťou vyhrať niekoľko pozornosti od SPU FEM. Monika Budzák, riaditeľka Ekonomickej olympiády, svojou prezentáciou predstavila inštitút INESS a v krátkosti zhrnula výsledky školského kola súťaže, ktorého sa zúčastnilo takmer 5 300 stredoškolákov z celého Slovenska. Krajského kola Ekonomickej olympiády sa zúčastnilo 41 študentov z celkového počtu 310, ktorí absolvovali školské kolo v Nitrianskom kraji. Po dopísaní testov čakalo na študentov občerstvenie.

Niekoľko záberov z podujatia:

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards