Ekonomické reči: 1. econ-quiz v Bratislave!

Prvé Ekonomické reči v roku 2019 a 15. v poradí priniesli nový formát podujatia – ekonomický kvíz. Účastníci sa mohli odskúšať zo stredoškolskej ekonómie a odpovedať na otázky z tohtoročnej Ekonomickej olympiády, ktorú organizuje INESS.

Ekonomické reči: 1. econ-quiz v Bratislave!

23. januára 2019 sme v Paralelnej Polis odskúšali 30 účastníkov na prvom ekonomickom kvíze v Bratislave. V troch kategóriách mali v skupinách hľadať správne odpovede na otázky z verejných financií, ekonomickej teórie a na „svojské“ otázky zo sveta ekonómie. Pri vyhodnotení sa napríklad dozvedeli, koľko % z 5300 stredoškolákov odpovedalo na dané otázky správne. Víťazi získali knihy „Zlé peniaze“ od Juraja Karpiša či naše tričká „Štát, lebo strelím“.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards