Ekonomiku reštartujú investície

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k ekonomickej situácii. 02. 06. 2020.

Ekonomiku reštartujú investície

Priama pomoc nie je dobrým riešením podľa analytika INESS Martina Vlachynského ani z trhových dôvodov, keďže vždy ide o to, že sa pomôže niekomu na úkor iného. „Priama finančná pomoc môže mať dokonca opačný efekt – podporí tie odvetvia, ktoré sa potrebujú reštrukturalizovať a oddiali tak ich ozdravné procesy, a zároveň zaťaží tie, ktorým sa darí,“ vysvetlil.

----

Martin Vlachynský, analytik INESS:

Slovensko má ako malá otvorená ekonomika limitované možnosti, ale nie je bezmocné. Dôležité je nenechať sa strhnúť vlnou bezhlavého „zachraňovania“, ale sústrediť sa na dôležité oblasti s dlhodobým efektom: zdravé verejné financie, flexibilný trh práce, vládu zákona, efektívnu verejnú správu, reformu školstva a ďalších oblastí. Toto platí v časoch boomu aj krízy.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards