Vláda schválila preplácanie časti nájmov. Sulíkov rezort počíta so sumou 200 miliónov

Radovan Ďurana sa pre Finweb vyjadril k preplácaniu nájomov. 04. 06. 2020.

Vláda schválila preplácanie časti nájmov. Sulíkov rezort počíta so sumou 200 miliónov

Presne ako politici očakávali, štvorročný splátkový kalendár sa podnikateľom nepozdáva. „Nevidíme na to dôvod,“ myslí si Nicola Perucconi z firmy Nepi Rockcastle, ktorá spravuje Auparky. Chceli by, aby toto obdobie zostalo na dohode medzi zmluvnými stranami. Vzniká teda otázka, či štyri roky nie sú až tak prísne nariadenie, že by sa firmy rozhodli kontrovať mu napríklad aj ústavnou žalobou.

Vláda túto možnosť priznáva. „Podľa názorov našich expertov by to malo byť ešte v poriadku,“ myslí si Sulík. „Je otázne, či je to dostatočná kompenzácia pre prenajímateľov,“ myslí si analytik INESS Radovan Ďurana. Viacerí právnici totiž podľa neho tvrdia, že štát má povinnosť kompenzovať straty obom stranám.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards