Vláda sa so súkromnými bankami dohodla, že odvod, ktorý museli platiť posledné roky, postupne zrušia

Radovan Ďurana sa pre Rádio Slovensko vyjadril k bankovému odvodu. 05. 06. 2020.

Vláda sa so súkromnými bankami dohodla, že odvod, ktorý museli platiť posledné roky, postupne zrušia

Štefánia Kačalková, redaktorka: "Šalamúnske riešenie, alebo jednoducho kompromis. Tak by sa mohla označiť dohoda vlády s bankami. Kým koncom minulého roka boli banky pre osobitný odvod rozhodnuté obrátiť sa na Ústavný súd, aktuálne by mali stiahnuť všetky žaloby na štát. Riešenie, ktoré je výhodné pre ne aj pre štát, by malo napokon pomôcť slovenskej ekonomike, o to viac, že prichádza recesia po koronakríze. Podľa analytika Radovana Ďuranu z inštitútu INESS sa dalo očakávať, že medzi bankami a vládou napokon dôjde k nejakej forme dohody."

Radovan Ďurana, analytik, INESS: "Z medializovaných informácií sa nám zdá, že vláde sa podarilo získať pomerne zaujímavý balík zdrojov, ktoré pôvodne slúžiť na záchranu bankového sektoru a teraz sa dostanú vlastne do rúk vlády a budú môcť týmito peniazmi podporovať podniky v ekonomike. Z pohľadu vlády to sa zdá byť ako by výhodný kompromis."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards