Milióny má mať pod palcom Krajčího pravá ruka Kolník. Ten má za sebou kauzy​

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k konaniu ministra zdravotníctva. 12. 06. 2020.

Milióny má mať pod palcom Krajčího pravá ruka Kolník. Ten má za sebou kauzy​

Martin Vlachynský, analytik inštitútu INESS, si netrúfa zhodnotiť konanie ministra. Podľa neho bude dôležité to, či minister začne vyvodzovať dôsledky aj v priebehu svojho vládnutia. Krajčí urobil viaceré personálne zmeny. Kritike čelil za Petra Magáta, ktorý sa stal novým riaditeľom Národného ústavu detských chorôb. Odborníkov prekvapilo, že takýto dôležitý post získal absolvent Lesníckej fakulty a Ekonomickej univerzity. „Netrúfam si reagovať na údajné náboženské pozadie nominantov. Rovnako tak ani nechcem automaticky odsúdiť manažérov za to, že pred tým fungovali v inom sektore,“ dodal Vlachynský s tým, že znalosť sektora je niekedy fajn, ale niekedy je prílišná osobná prepletenosť so sektorom na škodu. Krajčí kritiku týkajúcu sa náboženstva odmietol. „Stal som sa predmetom štvavej kampane, ktorú som ničím nevyprovokoval. Žiadnym spôsobom som neinicioval otázky viery pri profesionálnom plnení úloh, ktoré tu mám na ministerstve,“ povedal.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards