Čo čaká peniaze?

Radovan Ďurana sa pre Pravdu vyjadril k dôchodkovému systému. 12. 06. 2020.

Čo čaká peniaze?

Pódia analytika INESS Radovana Ďuranu by minimálny dôchodok nemal vôbec existovať. „Arbitrárne vytvára skupiny víťazov (odrobili 30 rokov) a porazených, ktorí odpracovali 29 rokov. Pritom vôbec nezohľadňuje, koľko v skutočnosti odviedli do sociálneho systému. Naviazanie minimálneho dôchodku na priemernú mzdu bol populistický krok, ktorý ešte viac rozšíril dieru v penzijnom systéme," konštatoval Ďurana.

Úpravy v minimálnom dôchodku pripustil aj Krajniak. „Chceme opraviť to, čo sa v dôchodkovom systéme pokazilo. Právna úprava o minimálnych dôchodkoch je zlá a chceme ju upraviť. Nie je možné, aby rástli rýchlejšie ako iné dôchodky," povedal.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards