Ekonomiku trafil koronavírus naplno

SME uverejnilo článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k miere regulácii. 13. 06. 2020.

Ekonomiku trafil koronavírus naplno

Analytik INESS Radovan Ďurana upozorňuje, že problémom je aj miera regulácií, najmä na trhu práce, ktoré zvyšujú náklady a predlžujú obdobie reštrukturalizácie. Ďalším problémom je neschopnosť Slovenska prijímať väčšie systémové reformy podnikateľského prostredia. Ekonomika sa posledné roky buduje prostredníctvom nákladných investičných stimulov a sčasti cez eurofondy. Kapitálová zásoba na Slovensku je pomerne malá, slovenským investorom na stole neležia miliardy.

„Môžeme byť preto vďační za každú investíciu, ktorá zo zahraničia príde, a nemôžeme si veľmi vyberať. Netreba zabúdať, že v automobilovom priemysle pracuje v Nemecku takmer milión ľudí, mnohonásobne viac ako na Slovensku,“ tvrdí Ďurana.

Veľká časť slovenských priemyselných producentov je súčasťou tohto reťazca. Označenie montážna dielňa tak podľa Ďuranu nie je celkom namieste. S investormi podľa neho prichádza na Slovensko aj vyspelá pracovná kultúra, manažérske zručnosti a systémy riadenia.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards