Penzie 2021: Aktuálna dôchodková hodnota, dôchodkový vek + príklady

Radovan Ďurana sa pre Pravdu vyjadril k dôchodkovému systému. 20. 06. 2020.

Penzie 2021: Aktuálna dôchodková hodnota, dôchodkový vek + príklady

,,Rezort financií počíta s rastom priemernej mzdy o 1,6 %. Je to však hodnota za celý rok, do vzorca sa používa porovnanie tretích kvartálov. Každopádne, je to menej ako 4,5% pôvodne plánovaných. V zákone nevidím úpravu, ktorá by riešila situáciu poklesu priemernej mzdy. Pravdepodobnosť takého úkazu je však pomerne malá, pretože pri raste nezamestnanosti ubúda pracujúcich s nízkou mzdou a rastie váha pracujúcich s vyššou mzdou, ktorí ostali pracovať. Ani prípadný pokles ADH by nespravil prípadný predčasný dôchodok atraktívnejší, penalizácia je pomerne vysoká aj z titulu nižšieho počtu rokov," konštatoval analytik INESS Radovan Ďurana.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards