Mikloš, Kažimír, Molnárová, Ódor, Vašáková, Beblavý hovoria, čo sa vláde podarilo a čo pokazila

Martin Vlachnyský sa pre Denník E vyjadril ku krokom vlády. 20. 06. 2020.

Mikloš, Kažimír, Molnárová, Ódor, Vašáková, Beblavý hovoria, čo sa vláde podarilo a čo pokazila

Martin Vlachynský, INESS:

Štáty sa neuveriteľným tempom zadlžujú, z večera do rána vznikajú nové sociálne schémy nie pre ľudí, ale pre celé odvetvia, zvažuje sa vstup štátu do súkromných spoločností, tlačenie peňazí prekonalo aj tie najtemnejšie momenty krízy 2008, Európska únia chystá zavedenie celej sady nových daní... Najbizarnejšie ale je, že politici (ale aj mnohí ekonómovia a analytici!) postupne uverili tomu, že nás nečaká tvrdá kríza, ale nová doba neuveriteľného blahobytu. Zrazu rozprávame o miliardách pre nemocnice, nových diaľniciach, kanalizácii vo všetkých dedinách, tisíckach nájomných bytov, už len čakám na návrat širokorozchodnej železnice.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards