Nemocnice obnovia za dve miliardy

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k obnove nemocníc. 22. 06. 2020.

Nemocnice obnovia za dve miliardy

Zvyšnej pol miliardy z tohto balíka by malo byť investované do digitalizácie a do vytvorenia jednotného centrálneho informačného systému. „Veľmi radi by sme riadili nemocnice ako sieť. Už teraz sa snažíme dohodnúť s riaditeľmi, aby nám komunikovali všetky dáta. Tento nemocničný informačný systém by mal výrazne zľahčiť prácu zdravotníkov,“ dodal Krajčí. Pol miliardy eur za informačný systém je podľa analytika inštitútu INESS Martina Vlachynského suma vysoká, ale realistická. „Vo svete štátneho obstarávania IT riešení to je asi realita, keďže na egovernment štát minul už vyše miliardu a vidno to len kde-tu,“ uviedol Vlachynský. Upozorňuje však, že ďalšie náklady môže priniesť údržba takéhoto systému.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards