114 zlepšovákov pre podnikateľov!

Martin Vlachynský sa pre Nový Čas vyjadril k podpore podnikateľského prostredia. 25. 06. 2020.

114 zlepšovákov pre podnikateľov!

Podnikatelia už roky volajú po znížení daňového a odvodového zaťaženia. Predseda vlády im však jasne odkazuje, že na to jednoducho nemáme. „Znížiť toto zaťaženie o 1 % by znamenalo mínus 250 300 miliónov eur z verejných financií. Ja sa pýtam, kto to zaplatí,“ položil otázku predseda vlády. Pozitívne tento krok však hodnotia ekonómi. Tí hovoria, že otázka daní a odvodov by skomplikovala situáciu pri prijímaní celého balíčka. Vyzdvihujú fakt, že vláda nešla cestou bezduchého rozdávania dotácií. „Viac si cením z dlhodobého hľadiska takéto balíky, ktoré ukážu, že táto vláda chce menej byrokracie a chce obrúsiť hrany v tom, ako sa správajú niektoré úrady voči podnikateľom,“ povedal pre Nový Čas analytik INESS Martin Vlachynský.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards