Strana Smer stihla za svojej vlády rozdávať štyrikrát

Hospodárske noviny uverejnili článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k sociálnym balíčkom predchádzajúcej vlády. 14. 07. 2020.

Strana Smer stihla za svojej vlády rozdávať štyrikrát

Mesiac po kauze Váhostav prišla dielňa Smeru s druhým balíčkom, ktorý mal pomôcť najmä mladým rodinám. Reagovať mal na pokračujúci hospodársky rast. Slovenská ekonomika bola podľa expremiéra Fica v tomto čase dobre rozbehnutá. Občanom mali pomôcť riešenia ako zníženie DPH z 20 na 10 percent na vybrané potraviny, zvýšenie minimálnej mzdy a materskej dávky, príspevky na zatepľovanie domov a ekologické zdroje energie. Pre podnikateľov zase pripravili fakturáciu bez DPH medzi dodávateľmi v stavebníctve. Ďalším opatrením bola výstavba základných škôl modulového typu v regiónoch, kde je nedostatok školských kapacít. Ekonomickí analytici však oponovali, že tieto sociálne balíčky nepriniesli nič nové. „Už to bolo naplánované, ale zaradilo sa to do sociálneho balíčka. Vedelo sa o tom, že to bude, nie je to vlastné opatrenie, len prebrané,“ tvrdil analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards