Lieky bez doplatkov obchádzajú najslabších

Hospodárske noviny uverejnili článok o doplatkoch za lieky s vyjadrením Martina Vlachynského. 21. 07. 2020.

Lieky bez doplatkov obchádzajú najslabších

Hodnota nad kvantitu

Analytici a zástupcovia pacientov sa preto prikláňajú skôr k riešeniu, ktoré by pomohlo nie najväčšiemu počtu, ale najohrozenejším pacientom. Martin Vlachynský z inštitútu INESS je toho názoru, že dôchodcovia na Slovensku nepatria k finančne najohrozenejším skupinám, rovnako tak väčšina detí do šesť rokov, a nerozumie, prečo tieto skupiny majú dostať ďalšiu plošnú úľavu. „Solidárny systém by mal pomáhať tým, ktorí majú reálny problém s platbami za lieky,“ uviedol Vlachynský a dodáva, že ak vláda vidí priestor na riešenie problémov s doplatkami za lieky, mala by zvážiť v prvom rade prínos pre konkrétneho pacienta.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards