Ekonkvíz: súťaž pre verejnosť má svojich víťazov!

V októbri sme s Ekonkvízom spustili v poradí už druhú súťaž. Po prvom kole súťaže, ktoré bolo koncom školského roka venované učiteľom stredných škôl, sa tentoraz mohol zapojiť úplne každý. Od 10. do 28. októbra stačilo na portáli kviz.ekonportal.sk vyplniť kvíz s 20 otázkami z ekonómie a výsledok putoval do súťažného vyhodnotenia.

Ekonkvíz: súťaž pre verejnosť má svojich víťazov!

V priebehu tohto kola súťaže Ekonkvízu bolo vyplnených až 1 490 kvízov a my dnes už poznáme víťazov vecných cien, ktoré do súťaže venoval Nay Elektrodom. Vyššiu šancu vyhrať dostali študenti stredných škôl, pretože víťazov sme sa rozhodli žrebovať v 2 kategóriách: 3 víťazov spomedzi verejnosti a 3 víťazov spomedzi stredoškolských študentov. Na to, aby sa kvíz dostal do losovania, bolo však treba kvíz vyplniť čo najlepšie. Do osudia totiž putovali len kvízy, ktoré dosiahli najlepšie skóre.  Dnes tak poznáme 6 víťazov, ktorým gratulujeme k skvelým výsledkom v kvíze a prajeme, aby ich zaslúžená odmena potešila.

V kategórii „verejnosť“ dosiahli najlepšie výsledky až 100 %, a spomedzi tých z vás, ktorým sa podarilo kvíz vyplniť takto bezchybne, žrebovanie rozhodlo o nasledovnom rozdelení cien:

Slúchadlá Monika Baňárová

Smart hodinky Jakub Škoda

Tablet Peter Cicoň

 

V kategórii „stredoškolskí študenti“ bol najvyšší výsledok 95 %, a tak sme opäť žrebovali spomedzi tých stredoškolákov, ktorým sa podarilo dosiahnuť toto vysoké skóre. Náhodný los rozdelil odmeny takto:

Čítačka elektronických kníh Martin Kips

Tlačiareň Timotej Oršula

Mobilný telefón Ema Ďurková

 

Záznam zo žrebovania si môžete pozrieť tu:

Víťazom ešte raz srdečne gratulujeme, no rovnako máme radosť, že sa toľkí z vás do tejto súťaže zapojili. Ak sa vám v tomto kole nepodarilo vyhrať, nič nie je stratené. Chystáme aj ďalšie kolo súťaže s Ekonkvízom, ktoré plánujeme spustiť začiatkom roka 2023.

Medzitým ale Ekonkvíz naďalej pokračuje! Stále je dostupný na webe kviz.ekonportal.sk, pokojne ho ďalej využívajte – či už len tak zo zaujímavosti, na precvičenie ekonomického prehľadu (a vylepšenie svojich šancí v ďalšom kole súťaže) alebo na vyučovacích hodinách. Slúži totiž nielen ako test znalostí z ekonómie, ale pri jeho vypĺňaní sa môžete aj niečo nové dozvedieť. Ak náhodou niekde urobíte chybu, pri vyhodnotení sa dozviete aj vysvetlenie správnej odpovede.

Držíme vám pri vypĺňaní Ekonkvízu palce a už teraz sa tešíme na ďalšie kolo súťaže!

Ak máte na srdci nejaké otázky, postrehy či feedback, budeme veľmi radi, ak nám dáte vedieť na info@ekonkviz.sk.

Ďakujeme partnerom projektu, ktorými sú litovský think tank LFMI, Nadácia Tatra banky, program Erasmus+, ktorý vznik Ekonkvízu podporil finančne a takisto ešte raz ďakujeme Elektrodomu Nay, ktorý venoval ceny do tohto kola súťaže.

#ekonkviz

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards