INESS v Prahe

Hlavné mesto Českej republiky sa v týždni od 22. do 27. mája 2023 stalo detašovaným „pracoviskom" INESS. Až traja členovia INESS sa zúčastnili na konferencii Europe Liberty Forum 2023, ktorú v Prahe organizuje Atlas Network v spolupráci s českým Liberálním institutem.

INESS v Prahe

Tejto putovnej konferencii, na ktorej sa zúčastňujú stovky účastníkov nielen z Európy, ale aj Ameriky, Ázie či Afriky, aj tento rok predchádzali sprievodné podujatia. Richard Ďurana sa zúčastnil na trojdňovom Transatlantickom CEO Summite, ktorý Atlas Network organizuje pre 16 vybraných CEOs európskych a amerických think tankov Atlas Network.

Transatlantic CEO Summit, Richard Ďurana v hornom rade v strede

Medzi preberané témy patrili napr. polarizácia a cancel culture, post-covidové poučenia či aktuálne problémy v niektorých krajinách. Monika Budzák absolvovala dvojdňový tréning Fundraising 360, zameraný na rozvoj spolupráce s partnermi a sponzormi. Od štvrtka sa obaja spolu s Radovanom Ďuranom zúčastnili na spomínanej konferencii Europe Liberty Forum 2023.

Europe Liberty Forum 2023, zľava Richard Ďurana, Monika Budzák, Radovan Ďurana

Richard Ďurana v piatok popoludní a večer pokračoval stretnutím medzinárodného EPICENTER Networku, ku ktorému sa INESS pripojil po mnohoročnom čakaní v októbri minulého roku.

EPICENTER Network členovia, Richard Ďurana v strede

V sobotu na stretnutí Rising Tide Foundation a Austrian Economics Center spolu s ďalšími účastníkmi brainstormoval o budúcom formáte, štruktúre a výzvach Free Market Road Show (report z poslednej, ktorú v apríli usporiadal INESS, si môžete prečítať tu).

V rámci príprav na medzinárodné kolo Ekonomickej olympiády sa Monika Budzák stretla z partnermi z ďalších krajín. Spolu sa tento rok do olympiády na celom svete zapojilo už vyše 77 000 súťažiacich. 


Organizátori Ekonomickej olympiády zo siedmich krajín. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards