Škola pre talentované deti LEAF Academy má finančné problémy. Prestáva ju podporovať miliardár Chrenko

Denník N uverejnil komentár analytika Róberta Chovanculiaka k fungovaniu súkromných škôl na Slovensku. 

Škola pre talentované deti LEAF Academy má finančné problémy. Prestáva ju podporovať miliardár Chrenko

Róbert Chovanculiak: 

"Slovenské školstvo zúfalo potrebuje viac súkromných investícií. V rámci krajín OECD dávajú Slováci na vzdelávanie zo súkromných zdrojov podpriemerný podiel z celkových výdavkov v školstve. Sedemročné fungovanie akadémie považujem za úspech. Z pohľadu fungovania súkromného sektora a podnikania ide o slušný úspech, vďaka ktorému sa mnohí mladí ľudia dostali ku kvalitnému vzdelaniu. Súkromné školy zvyšujú súťaž, a ak dokážu budovať moderné školy podľa zahraničných vzorov, môžu pomôcť zastaviť odliv mozgov. Ak si mladí ľudia vybudujú kvalitné väzby a vzťahy počas štúdia na Slovensku, tieto prežijú aj následné štúdium v zahraničí a bude väčšia šanca, že sa vrátia domov. Negatívna skúsenosť na škole môže, naopak, talentovaného žiaka odradiť od života na Slovensku."

Celý článok zo dňa 11.5.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards