Jedna z najväčších slovenských bánk testuje kratší pracovný čas: Ako budeme fungovať v 4-dňovom týždni?

Denník Nový Čas uverejnil vyjadrenie analytika Róberta Chovanculiaka k návrhu na 4 dňový pracovný týždeň. 

Jedna z najväčších slovenských bánk testuje kratší pracovný čas: Ako budeme fungovať v 4-dňovom týždni?

Róbert Chovanculiak, INESS: 

"Testovanie 4-dňového pracovného týždňa firmami, ktoré na to využívajú vlastné zdroje, je dobrá správa. Len samotné firmy totiž vedia najlepšie vyhodnotiť, aká je štruktúra ich pracovného času, čo sú manažérske problémy, ktoré riešia, a či od zamestnancov očakávajú viac výkon alebo čas strávený v práci. Vďaka takémuto podnikateľskému objavovaniu môžeme skutočne naraziť na firmy, sektory a povolania, kde bude všetkým vyhovovať 4-dňový pracovný čas. Zamestnanci budú podávať lepšie výkony, alebo akceptovať nižšiu mzdu a zamestnávatelia zvýšia efektivitu svojho podniku. V absolútnom protiklade k tomuto firemnému testovaniu sú návrhy na jeho plošné zavádzanie alebo dotovanie zo strany štátu. V týchto príkladoch je nemožné vyhodnotiť, či pracovať o deň kratšie vytvára alebo požiera hodnotu."

Celý článok zo dňa 28.5.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards