Kde vzniká pridaná hodnota školy?

Týždenník .týždeň uverejnil dňa 16.6.2023 komentár analytika Róberta Chovanculiaka k monokultúre fungovania škôl.

Kde vzniká pridaná hodnota školy?

Róbert Chovanculiak, INESS: 

".už sa deti nemajú učiť orientovať v telefónnom zozname, ale experimentovať, a základná škola nemá byť delená na dva stupne, ale tri cykly. Ani ten najlepší obsah však nepomôže, ak ho škola nevie „servírovať“. Teda pretaviť štátne dokumenty do kvalitného vzdelávania dieťaťa. Toto je kľúčová téma, o ktorej sa príliš nediskutuje. Na jednej strane je to pochopiteľné. Štát a odborníci nemajú také kapacity pomôcť školám servírovať vzdelávanie, ako majú pri predpisovaní jeho obsahu. To je niečo, čo majú robiť lokálni zriaďovatelia a samotní riaditelia škôl. Ale očividne tu nefunguje všetko tak, ako má."

Celý komentár si môžete prečítať tu. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards