Analytici oceňujú, že vláda odborníkov sa chce venovať dátam v zdravotníctve

Portál Lekári.sk uverejnil komentár analytika Martina Vlachynského k návrhom v zdravotníctve v programovom vyhlásení vlády. 
 

 Analytici oceňujú, že vláda odborníkov sa chce venovať dátam v zdravotníctve

Ako uviedol, do zmien v dátovej oblasti vkladá najviac nádejí.

Martin Vlachynský, INESS: 

"Tam sa dajú rozťať niektoré gordické uzly pomerne rýchlo. Zároveň je to však oblasť, kde sú obrovské externé tlaky, ktoré bude musieť vláda prekonať. Splnenie týchto krátkodobých cieľov bude závisieť najmä od manažérskych schopností vlády. Ťažko hodnotiť reálnosť niečoho, o čom všetci vieme, že je to len na pár mesiacov. Ku komplexnému nasadeniu DRG sa prihlásili snáď všetky vlády od roku 2010. Zefektívnenie starostlivosti sa možno dostane na úroveň papierových riešení, ale určite to nie je realizovateľné za tejto vlády. Aj pri výstavbe nemocníc aj pri výstavbe staníc zdravotnej záchrannej služby ide o dlhodobé projekty.Efektívne financovanie, stabilita pracovnej sily a ďalšie dlhodobejšie priority sú behom na dlhú trať a budú .s.i vyžadovať široký politický konsenzus o prioritách. Prekvapuje ma, že do PVV presiakli aj politické body niektorých strán."

Celý článok zo dňa 18.6.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards