Februárový Market Finesse

Opäť sme pre vás pripravili výdatné, 16-stranové vydanie mesačníka Market Finesse. V článkoch sa venujeme mnohým témam – nerovnosti príjmov, podpore obnoviteľných zdrojov, klesajúcemu euru, či kvantitatívnemu uvoľňovaniu.

Februárový Market Finesse

Vašu pozornosť by sme však chceli upriamiť na náš najnovší INESS Policy Note s názvom Gastrolístky ujedajú zamestnancom z obeda. V nej podrobne rozoberáme náklady spojené s gastrolístkami a možné (výhodnejšie) alternatívy.

Do pozornosti tiež dávame našu stránku http://www.iness.sk/2pilier, kde si môžete prečítať sumár našich argumentov v súvislosti  s otvorením II. piliera ako aj naše návrhy na riešenie základných nedostatkov súčasného nastavenia dôchodkového systému.

Nezabudnite si prečítať aj reportáž z mimoriadneho vydareného 6. ročníka Seminára rakúskej ekonómie, kde bol hlavným hosťom slávny americký ekonóm Michael Munger z Duke University.

Záverom by som vás chcel srdečne pozvať na medzinárodnú konferenciu Free Market Road Show, ktorú spolu s americkým The Liberty Fund a rakúskym Austrian Economics Center organizuje INESS v Bratislave dňa 14. apríla od 15:00. Rezervujte si dátum ešte dnes, pozvánku s prihláškou vám pošleme zanedlho.

Februárový Market Finesse si môžete ako pdf stiahnuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards