Prečo som proti olympiáde 2022

Soči pripravuje najdrahšiu zimnú olympiádu v histórii. Bude drahšia ako tá letná v Londýne. Rusi si to „môžu dovoliť“, sedia na rope a  plyne. Naša vláda olympijský projekt, ktorý je podľa oxfordských výskumníkov finančne riskantnejší ako akékoľvek vládne megaprojekty, platiť nebude.

 

Prečo som proti olympiáde 2022

A nebudú ju platiť ani vrcholoví športovci, ktorých premiér minulý týždeň  pri prosbe o podporu olympiády podplatil šatkou (ženy) či kravatou (muži). Skrze dane ju zaplatia všetci Slováci. A najviac zaplatia tí poctiví podnikatelia či pracujúci, ktorých vláda nevyženie najvyššími daňami v regióne za hranice. Nedávne majstrovstvá sveta v hokeji nás naučili, že 100 miliónová investícia do štadióna vyniesla na príjmoch z turizmu počas majstrovstiev 10 miliónov. Viedenčania aj Švajčiari olympijské ambície svojich politikov zarezali v referende. U nás referendum robiť netreba. Stačí, ak vláda zorganizuje dobrovoľnú zbierku. A tá bude úspešná len vtedy, ak každá rodina pošle 240 eur a zároveň sa každý dôchodca vzdá vianočného dôchodku. 

 
INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards