Bratislava Austrian Economic Summit

V dňoch 24. - 26. júna 2013 sa v Bratislave uskutočnil Bratislava Austrian Economic Summit.

Bratislava Austrian Economic Summit

Išlo o pokračovanie konferenčného cyklu Austrian Economic Summit. Predchádzajúce podujatie sa uskutočnilo v čínskom Šanghaji. Lokálnym spoluorganizátorom podujatia bol aj INESS.

Na podujatí vystúpil s prednáškou o finančnom vzťahu medzi občanom a štátom aj Richard Ďurana z INESS. Predstavil účastníkom medzinárodnú spoluprácu na projekte INESS Cena štátu a hovoril aj o kampani Bohatšie Slovensko.

Na podujatí vystúpila plejáda ďalších skvelých rečníkov, spomeňme napríklad profesora Kena Schoollanda, autora známej knihy Podivuhodné dobrodružstvá Jonathana Gullibla, ktorá vyšla aj v slovenskom jazyku, prof. Josefa Šímu z Vysokej školy CEVRO Institut v Prahe, Daniela Mitchella z amerického CATO Institute, Rainera Heufersa (senior fellow v Atlas Economic Research Foundation), amerického prof. Christophera Lingla pôsobiaceho na Univeridad Francisco Marroquin v Guatemale, či prof. Jamesa Marsha z University of Hawaii.

Rovnako pestré zastúpenie mali aj účastníci podujatia, okrem záujemcov zo Slovenska sme privítali účastníkov z Thajska, Číny, Indie či USA.

Prvú časť prednášky Richarda Ďuranu si môžete pozrieť tu.

Fotky z podujatia:


 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards