EDITOR'S PICK

Vysoké školstvo – priestor na šetrenie a racionalizáciu je obrovský

Téma nedostatku zdrojov vo vysokom školstve sa automaticky spája s nízkou úrovňou financovania. To však nie je jediné možné vysvetlenie. V nasledujúcej tlačovej správe ukážeme, že dôležitou príčinou nedostatku zdrojov v slovenskom vysokom školstve je neefektivita.
Market Finesse 1-6/2024
Market Finesse

Market Finesse 1-6/2024

Po polročnej odmlke vám v schránkach pristáva nové číslo Market Finesse. Práce bolo neúrekom, niektoré aktivity (vrátane MF) sme museli na čas odstaviť na vedľajšiu koľaj, ale verím, že ste si prehľad o našej činnosti držali cez ďalšie naše pravidelné newslettre, či už je to Týždeň s INESS, Ekonomická olympiáda alebo Cena štátu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Futbal môže škodiť
futbal

Futbal môže škodiť

Vraj sú Majstrovstvá Európy vo futbale. Najlepší čas si pripomenúť, že sledovanie futbalového zápasu je ako každodenné sledovanie politiky. Nech už vyhrá ktokoľvek, vy to nebudete. Poradie v tomto prirovnaní upravujem podľa toho, či chcem uraziť futbalových alebo politických fanúšikov. Často sa však urazia obaja. Zvyknú mať totižto veľa spoločného – sú to nekompromisní hooligans, ktorí nekriticky fandia svojmu tímu.

Vedeli ste?

Domácnosti zaplatia zhruba 80% daní štátu, pretože platia spotrebné dane a DPH ako spotrebitelia a dane a odvody ako pracujúci.

Naše publikácie Všetky knihy
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards