Ako vznikne rezort športu a bude schôdza parlamentu v provizórnej budove?

Denník Hospodárske noviny uverejnil vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu k návrhu zriadenia nového ministerstva. 

Ako vznikne rezort športu a bude schôdza parlamentu v provizórnej budove?

Radovan Ďurana, INESS odpovedá na novinársku otázku: 

Viaceré strany v programoch avizovali Ministerstvo športu a cestovného ruchu, nebudem prekvapený, ak sa ho nová koalícia rozhodne založiť. Deficit 7 mld. eur je tak vysoký, že samotné ministerstvo nebude disponovať vyššími zdrojmi, ako sú dnes na tieto účely v rozpočte ministerstva školstva, či dopravy. Samozrejme, to čo dostanú daňoví poplatníci na zaplatenie, budú nové náklady na budovanie byrokracie ministerstva. Založenie ministerstva nevyrieši ani prípadný nedostatok zdrojov, ani nedostatok ľudského kapitálu. Naopak, obávame sa, že centralizácia tejto agendy do nového ministerstva bude znamenať väčšiu politickú kontrolu nad výdavkami v tejto oblasti."

Celý článok zo dňa 11.10.2023 si môžete prečítať tu.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards