Analytik o odvolaní šéfa VšZP

Televízia TA3 odvysielala dňa 10.7.2023 rozhovor s analytikom Martinom Vlachynským k aktuálnej situácii vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni. 

Analytik o odvolaní šéfa VšZP

Martin Vlachynský, INESS: 

"Samozrejme tá poisťovňa je pod tvrdým tlakom. Na jednej strane má skutočne vážne finančné problémy a mala by doslova hľadať každý cent, aby to vyzeralo seriózne, že sa s tým snažia niečo urobiť, na strane druhej je veľmi, veľmi ťažké nájsť opatrenia, ktoré by mali dostatočnú aspoň nejakú zmysluplnú hodnotu a zároveň neboli citlivé, takže na jednej strane tu máme finančné problémy, na strane druhej ich poistenci sa pýtajú, kedy zazmluvnia nemocnicu Bory a takisto je tu otázka napríklad liekov na výnimky, kde ten rozpočet už pravdepodobne bol prekročený a nemali by sa ďalej tieto výnimky udeľovať, napriek tomu samozrejme zástup pacientov stojí pri dverách, takže to je ťažké rozhodovanie, bohužiaľ, niekto ho spraviť musí."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards