Celkovo sa nakazí 170 000 Slovákov

Radovan Ďurana sa pre Nový Čas vyjadril k ekonomickej situácii. 01. 04. 2020.

Celkovo sa nakazí 170 000 Slovákov

Za tri mesiace sa ekonomika nespamätá

Radovan Ďurana, ekonomický analytik INESS

- Je to rovnaké, ako keby sme sa pýtali, že čo by sa stalo, keby na Slovensko prišla trojmesačná povodeň. Som presvedčený o tom, že my si nemôžeme predstavovať, že za tri mesiace bude ekonomika v takom modeli, ako bola vo februári, ale to čiastočné otváranie - ktoré je podmienené len zabezpečením efektívneho testovania, ktoré nám stále nefunguje - si myslím, že môže nastať v horizonte jedného až dvoch mesiacov a už sa budeme na ten svet pozerať inak. Samozrejme, že to bude obmedzený výkon ekonomiky, ale pokiaľ bude mať dve tretiny zamestnancov opäť možnosť pracovať, tak to bude určite lepšie ako situácia keď bude robiť tretina ľudí.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards