Čo čaká Slovákov? Politici motajú medové motúzy a chcú rozhadzovať. No realita bude celkom iná

Denník Hospodárske noviny uverejnil vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu ku konsolidačným opatreniam. 

Čo čaká Slovákov? Politici motajú medové motúzy a chcú rozhadzovať. No realita bude celkom iná

Radovan Ďurana, INESS: 

"Vyššie odhady potrebnej konsolidácie ma ale neprekvapujú, na jednej strane je tu nedávne spomalenie rastu daňových príjmov, na druhej strane napríklad zúfalá nečinnosť štátu v snahe obmedziť plošné dotácie cien energií. Výdavkové stropy 0,5% ročne neboli stanovené ako optimálna miera konsolidácie, ale ako politicky únosná miera. Je z toho vidno, že politici veľmi rýchlo prijali názor, že z deficitu a dlhu nás vytiahne ekonomický rast, a nie úsporné opatrenia. Bohužiaľ, "kašľajúca" Európa a biedne podnikateľské prostredie na Slovensku neznamenajú žiadnu perspektívu silného rastu. S deficitom sa budeme musieť popasovať na strane výdavkov."

Celý článok zo dňa 25.8.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards