Čo čakať od novej vlády

Magazín Agrobiznis uverejnil komentár analytičky Moniky Budzák k výzvam v poľnohospodárskej politike, ktorým bude čeliť nová vláda. 

Čo čakať od novej vlády

Monika Budzák, INESS: 

"Od volieb prešiel istý čas a zdá sa, že všetky kampaňové agrotémy padli do úzadia. Politici sa síce vo vyjadreniach stále nebránia populizmu, no ich komentáre sú výrazne menej agresívne ako pred voľbami. Čo však možno očakávať v oblasti agrárnej politiky v najbližších rokoch?

V prvom rade, asi žiadne prekvapenia v podobe zásadnejších reforiem. V septembri sme sa v INESS pozreli podrobne na predvolebné programy viacerých politických strán. Ministerstvo pôdohospodárstva pripadlo strane Smer, ktorej sme dali za program 0 bodov. Program strany pre pôdohospodárstvo pozostával z 93 slov s veľmi slabou až žiadnou výpovednou hodnotou. Strana v ňom uviedla ambíciu vytvoriť „Národný program ochrany vody“ a „Národný program štátnych stimulov do slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva“ bez uvedenia cieľa, čo majú tieto programy robiť a ako majú pomôcť zlepšiť stav v pôdohospodárstve na Slovensku."

Celý komentár zo dňa 8.11.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards