Danko chce rekordné peniaze pre nový rezort

Denník Pravda uverejnil dňa 31.10.2023 vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu k nákladom súvisiacím so vznikom nového ministerstva z pohľadu verejného rozpočtu.

Danko chce rekordné peniaze pre nový rezort

Radovan Ďurana, INESS: 

"Ministerstvo v podstate preberie agendu, ktorú dnes už riešia iné rezorty. Šport má na starosti ministerstvo školstva, za cestovný ruch je zodpovedné ministerstvo dopravy. Na financovanie projektov v týchto oblastiach majú pridelené peniaze zo štátnej pokladnice. Tento rok napríklad v rámci národného programu rozvoja športu bolo alokovaných 107 miliónov eur, vyše 35 miliónov má ísť na podporu cestovného ruchu. To, čo ale bude stáť viac, sú náklady byrokracie, ktorá na tomto ministerstve bude musieť vzniknúť. Ide napríklad o nákup softvérových licencií, prenájom priestorov, v ktorých má rezort sídliť, či evidenciu zamestnancov."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards