Ekonomické reči #21: Kto nás ošetrí?

V poradí už 21. Ekonomické reči sme po dvojročnej pauze s veľkou radosťou otvorili 29. júna 2022 o 19:00 tradične v Kafe Scherz v Bratislave. Témou bolo zdravotníctvo a otázka: Kto nás ošetrí?

Ekonomické reči #21: Kto nás ošetrí?

Diskutovali Martin Vlachynský z INESS a Tomáš Szalay, lekár a riaditeľ Odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja. Martin Vlachynský na úvod predstavil hlavné body svojej nedávno zverejnenej publikácie Chýbajúci zdravotníci: 21 zlepšení. Kroky, ktoré nám môžu pomôcť riešiť situáciu so stále väčším nedostatkom zdravotného personálu.

Spolu s Tomášom Szalayom potom rozoberali konkrétne možnosti ako napríklad uľahčenie vstupu zahraničných lekárov do slovenského zdravotného systému, rozširovanie kompetencií zdravotníckych pozícií s možnosťou postupného zvyšovania kvalifikácie či zapojenie rodinných príslušníkov do procesu liečby pacienta. Tomáš Szalay pretkával diskusiu mnohými anekdotickými príkladmi z praxe pri ktorých síce niekedy zostával rozum stáť, no s odhodlanosťou jemu vlastnou spoločne s Martinom dokázali do celej témy vniesť aj nádej, že nie je všetko stratené a realizovateľné zlepšenia sú na dosah.

Ďakujeme všetkým za hojnú účasť a živú diskusiu a tešíme sa na vás nabudúce!

Ekonomické reči sú pravidelné diskusné večery, organizované INESS. Sledujte náš web, facebook či instagram pre informácie o ďalších podujatiach.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards