Ekonomické reči #23: Radosti a bolesti inovatívnych liekov s Katarínou Fedorovou

Štvrtkový večer 8. decembra 2022 patril v bratislavskom Kafe Scherz opäť Ekonomickým rečiam. Témou boli radosti a bolesti inovatívnych liekov a do diskusie sa pustili naša hostka Katarína Fedorová a analytik INESS Martin Vlachynský.

Ekonomické reči #23: Radosti a bolesti inovatívnych liekov s Katarínou Fedorovou

Katarína Fedorová vyučuje medicínske právo, spolupracuje s pacientskymi organizáciami a je autorkou viacerých odborných publikácií. Jej dizertačná práca pre University of Edinburgh sa nám natoľko páčila, že ju vydávame knižne v slovenskom preklade pod názvom Inovatívne lieky: právne a etické otázky. Jej publikácia sa stala aj základom pre spoločnú diskusiu počas decembrových Ekonomických rečí, ktorú viedol Martin Vlachynský. S Katarínou a spolu s vami, našimi milými hosťami, preberali naozaj veľmi komplexnú a náročnú tému inovatívnych liekov - ako hľadať cesty, aby sme dokázali hradiť čo najviac tej čo najpotrebnejšej zdravotnej starostlivosti. Tak, ako jednoduchú odpoveď nenájdete ani v tomto krátkom popise podujatia, rovnako ťažko sa hľadá aj v hlboko odbornej debate. Práve preto sme radi, že aj týmto vydaním Ekonomických rečí sme mohli rozvinúť úvahy a diskusiu o tejto téme.

S ďalšími Ekonomickými rečami sa na vás tešíme nabudúce, už v novom roku 2023!

Ak ste diskusiu nestihli, nemusíte byť smutní,  záznam diskusie si môžete pozrieť ako #NaVŕšku tu:

A ak by vás téma zaujímala hlbšie, publikácia Inovatívne lieky: právne a etické otázky je už dostupná v tlačenej podobe (napíšte nám na iness@iness.sk) alebo si ju môžete prečítať ako PDF tu.

Takisto dávame do pozornosti aj publikáciu na takmer identickú tému od Martina Vlachynského Inovatívne lieky potrebujú inovatívne financovanie.

Všetky komentáre a analýzy zo zdravotníckej oblasti nájdete okrem nášho webu prehľadne zoradené na našom webe venovanom zdravotníctvu: zdravotnictvo.iness.sk

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards