Ekonomické reči: ako konkurovať euru?

18.10.2017 sa v Zámockom pivovare v Bratislave konali už šieste Ekonomické reči. Tentokrát sme diskutovali o tom, ako inovácie v kryptomenách vedú k silnejšej menovej konkurencii a čo to znamená pre náš každodenný život.

Ekonomické reči: ako konkurovať euru?

Hlavným rečníkom bol Juraj Karpiš z INESS, autor knihy Zlé peniaze, ktorý diskusiu uviedol krátkou prednáškou. V nej hovoril o tom, ako radikálne stúpla hodnota Bitcoinu a ako snahy o obmedzenie hotovostných platieb pod rôznymi zámienkami posilňujú nedôveru v štátne fiat peniaze. Karpiš uvádzal viacero príkladov zo sveta, kedy nestabilné meny či zrušenie bankoviek viedli ku krízam či väčšiemu využívaniu kryptomien. Na záver zadefinoval predpoklady „úspešných“ kryptomien, ktoré by mali šancu v mnohých oblastiach nahradiť štátne peniaze.

Podujatia sa zúčastnilo viac ako 90 poslucháčov, ktorí po vypočutí krátkej prednášky mali možnosť priamo diskutovať s rečníkom.

Pridajte sa do našej skupiny a nezmeškajte informácie o ďalších podujatiach, či tipy na zaujímavé články a podcasty.

 

 

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards