Ekonomický výber: Podľa Eurostatu sme na chvoste EÚ, lebo sme neušetrili nič na plyne

Portál Aktuality.sk uverejnil komentár analytika Radovana Ďuranu k štatistike Eurostatu, podľa ktorej Slovensko medziročne zvýšilo spotrebu plynu a zaradilo sa tak na posledné miesto v EÚ v rámci ochoty znižovať spotrebu plynu za minulý rok. 

Ekonomický výber: Podľa Eurostatu sme na chvoste EÚ, lebo sme neušetrili nič na plyne

Ako povedal, na číslach Eurostatu niečo nesedí, pretože veľké podniky na Slovensku počas roka odstavovali výrobu. Na druhej strane samotné domácnosti nemohli z ničoho nič len tak zvýšiť svoju spotrebu.

Radovan Ďurana, INESS: 

"Obávam sa, že sme skončili ako obyčajne na zle vykazovaných datach. Je zrejmé, že nízke ceny znamenajú nízku motiváciu šetriť, ale pri všeobecnom raste cien zas nedáva zmysel rast spotreby energií. V hodnotení by sme si mali radšej počkať na preosiate dáta." 

Celý článok uverejnený dňa 10.1.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards