Tragédia duševného vlastníctva

Taký bol názov prednášky Richarda Ďuranu z INESS na Letnej akadémii Mises institutu 2012, ktorý sa konal v dňoch 23.-26. augusta 2012 blízko Znojma v Českej republike. Vysvetlil v nej, prečo je koncept duševného vlastníctva len spôsobom garancie duševných monopolov, ktoré by mali byť odmietnuté rovnako ako monopoly a privilégiá v materiálnom svete.

Tragédia duševného vlastníctva

Na podujatí pre 36 účastníkov prednášalo viacero zaujímavých rečníkov, spomeňme napríklad prof. Josefa Šímu, rektora vysokej školy CEVRO Institut (prednášal aj na našom Seminári rakúskej ekonómie), či Mateusza Machaja z poľského Instytutu Misesa alebo Petra Macha, predsedu Strany svobodných občanů. Všetky prezentácie na stiahnutie nájdete tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards