INESS na Mont Pelerin Society v Prahe

Richard Ďurana z INESS prednášal dňa 4.9. 2012 na svetovom stretnutí Mont Pelerin Society, ktorý sa tento rok uskutočnil v Prahe.

 

INESS na Mont Pelerin Society v Prahe

Mont Pelerin Society, ktorá sa do slovenčiny prekladá aj ako montpelerinská spoločnosť, je prestížna uzavretá spoločnosť ekonómov (8 nositeľov Nobelovej ceny), filozofov, historikov a intelektuálov, ktorú v roku 1947 zakladali napr. Friedrich Hayek, Karl Popper, Ludwig von Mises, George Stigler či Milton Friedman.

Na tohtoročnom stretnutí sa zúčastnilo cca 350 účastníkov, medzi rečníkmi boli napríklad prezident ČR Václav Klaus, Allan Meltzer, Sam Peltzman, Jesús Huerta de Soto, Guido Hülsmann, Peter Boettke, James Tooley, Enrico Colombatto, George Selgin a mnohé ďalšie známe osobnosti.

Richard Ďurana komentoval paper viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla venovaný súčasným problémom eurozóny.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards