Konferencia Zoči-voči deficitom

Inštitút INESS ako organizátor si Vás dovoľuje pozvať na medzinárodnú konferenciu Zoči-voči deficitom, venovanú nanajvýš aktuálnej téme – rozpočtovej konsolidácii. Konferencia sa uskutoční 9. októbra v konferenčných priestoroch hotela Park Inn Danube v Bratislave.

V roku 2011 výdavky vlád EÚ stagnovali, čo predstavuje výnimku za posledných 10 rokov. Ani kríza neviedla k zníženiu výdavkov, dochádza akurát k spomaleniu ich rastu. Deficit je tak postupne znižovaný hlavne rastom príjmov, ktoré už prekročili  predkrízovú úroveň.

Cieľom konferencie je diskutovať o forme konsolidácie verejných rozpočtov, o nevyužitých možnostiach znižovania verejných výdavkov, či dopadoch zvyšovania daňového zaťaženia obyvateľstva v jednotlivých krajinách.

REČNÍCI:

Politický panel

  • Remigijus Šimašius, minister spravodlivosti, Litva
  • Mojmír Hampl, vice-guvernér Českej národnej banky
  • Martin Filko, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Ministerstva financií SR

 

 

 

Expertný panel

  • Petar Ganev, Institute for Market Economics, Bulharsko
  • Kaetana Leontjeva, Lithuanian Free Market Institute, Litva
  • Aleš Rod, Liberální institut, Česká republika
  • Radovan Ďurana, INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz, Slovensko

 

 

  

PROGRAM

14:00 – 15:30 Prezentácie a diskusia – nezávislí experti
15:30 – 15:50 Prestávka
15:50 – 17:30 Prezentácie a diskusia – politickí reprezentanti

Budeme radi, ak využijete túto možnosť a zúčastníte sa konferencie. Záväzne prihlásiť sa je možné na tejto stránke. Vstup na konferenciu je bezplatný.

Podujatie by sa nemohlo uskutočniť bez podpory sponzorov:

 

 

 

 

 

Mediálni partneri:

 

 

  

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards