Zastavme prepad Európy na tretie miesto na svete

Keď Slovensko vstupovalo do EÚ, zapojilo sa do exkluzívneho klubu krajín, ktoré tvorili 26% svetového HDP. Tesne za USA s 28% podielom. Čína vtedy len začínala svoj raketový ekonomický rast so 4% podielom.  V tomto roku vytvorí  EÚ 17,3% HDP sveta, Čína by mala dosiahnuť 16,9%. Asi poslednýkrát, čo vyspelá EÚ bude produkovať viac ako Čína, ktorá sa veľmi pravdepodobne posunie budúci rok na druhú priečku na svete. Za hegemóna USA, ktorý stále tvorí 26% svetovej produkcie.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.

Predvolební šamani

Tiež máte pocit, že komunikácia sa nám akosi zrýchľuje a zjednodušuje? Statusy, clickbaitové nadpisy, kratučké tik-tokové videá, nápisy na instagramových fotkách. Ak informáciu neskondenzujete do troch slov, ani sa neunúvajte niečo hovoriť.

Sankcie a Rusko

Na Ukrajine sa už 5 mesiacov intenzívne bojuje. Ak niekto čakal, že kvôli ekonomickým sankciám ruským tankom odpadnú kanóny, tak sa samozrejme mýlil. No aký je dopad sankcií na ruskú ekonomiku?

Jedna nabíjačka vládne všetkým

Pred časom preletela médiami správa o tom, že EÚ donúti výrobcov elektroniky používať jednotnú koncovku pre nabíjačky, konkrétne USB typu C. Verejnosť takmer jednohlasne odfúkla „No konečne! Menej káblov v zásuvke!“

Stránky

Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards