INESS na konferencii k projektu Misia 1000

Dňa 24. apríla 2024 sa v Nemocnici Spišská Nová Ves uskutočnila konferencia k projektu Misia 1000, ktorej sa za INESS zúčastnil Matej Bárta.

INESS na konferencii k projektu Misia 1000

Misia 1000 je projekt Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), ktorého cieľom je prostredníctvom babíc (vyškolené pracovníčky pochádzajúce z komunity, o ktorú sa starajú) budovať komunitné kapacity v oblasti starostlivosti o tehotné ženy a čerstvé matky počas kľúčových 1000 dní od počatia dieťaťa. 

Na konferencii vystúpili nielen zamestnanci a zamestnankyne nemocnice, ale aj samotné babice, ktoré účastníkom a účastníčkam predstavili fungovanie a prínosy programu. Programom konferencie účastníkov a účastníčky sprevádzala riaditeľka ACEC Magdaléna Rothová. Po oficiálnom programe prebehol aj neformálny networking. 

Niekoľko záberov z podujatia:

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards