INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.

Zomrel ekonóm Buchanan - kritik politikov, byrokratov a lobbistov (Aktuality.sk)

James Buchanan vo svojich prácach ukázal, že existujú zlyhania štátu, ktoré vedú k tomu, že výsledok zásahu štátu je oproti očakávaniam ešte horší, než bol pôvodný stav, ktorý sme chceli napraviť. Štát totiž nie je akousi dokonalou vševediacou entitou, či precíznym strojom, ale je vždy tvorený množstvom subjektov (politici, úradníci), z ktorých každý má svoje vlastné motivácie, schopnosti a sleduje individuálne záujmy, uviedol dňa 10.1. 2013 Martin Vlachynský z INESS pre Aktuality.sk. 

Ako to, že trh nevyrieši všetko? (eTrend)

Branislav Žúdel zareagoval na moju reakciu na jeho reakciu na môj rozhovor. Aby sa z týchto reakcií nestal nekonečný seriál  v duchu „CERGE-EI  píše, INESS odpovedá“,  z celého textu si vyberiem iba  jednu výtku, na ktorú zareagujem. Má totiž potenciál zaujať aj niekoho, kto celú výmenu nesleduje od začiatku a zároveň sa objavuje pomerne pravidelne. Zatiaľ nepovšimnuté tak zostanú ďalšie semienka určite zaujímavej diskusie ako napríklad tvrdenie, že na trhu nehnuteľností v Španielsku nebola bublina a tamojšie problémy spôsobila príliš reštriktívna (sic!) monetárna politika ECB.

Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards