INT 6/2017: Divoký západ na internete

Dá sa podnikať, keď sa nemôžete spoľahnúť na štát a jeho pravidlá? Môže byť firma zisková, keď čelí množstvu podvodníkov, ale policajti si s nimi nevedia rady? A čo v prípade, keď predmet podnikania štát priamo zakazuje?

INT 6/2017: Divoký západ na internete

Internetoví podnikatelia čelili práve takýmto výzvam. Mnohí z nich sa však nevzdali, ale začali aktívne tieto verejné služby nahrádzať: vytvorili vlastné pravidla, zabezpečili ich dodržiavanie a riešili prípadne spory. Vďaka ním divoký západ na internete nie je miestom chaosu a podvodov, ale miestom, kde dochádza denne k miliónom dobrovoľných obchodov a podvodníci sa len ťažko presadzujú.

O tom, ako aj bez dohľadu štátneho aparátu vznikajú pravidlá a poriadok, píšeme v najnovšom INESS na tému: Divoký západ na internete. Ako PDF si ho môžete stiahnuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards