Koalícia rokuje o znížení daní a odvodov. V hre je odvodový bonus

Trend uverejnil článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k odvodovému bonusu. 16. 09. 2020.

Koalícia rokuje o znížení daní a odvodov. V hre je odvodový bonus

„Problémom odvodového bonusu je jeho dosah na verejné financie. Pôvodný návrh reformy bol vysoko deficitný,“ upozorňuje riaditeľ Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INESS) Radovan Ďurana. V závislostí od konkrétnych nastavení systému sa deficit môže pohybovať v stovkách až miliardách eur.„Problémom odvodového bonusu je jeho dosah na verejné financie. Pôvodný návrh reformy bol vysoko deficitný,“ upozorňuje riaditeľ Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INESS) Peter Goliaš. V závislostí od konkrétnych nastavení systému sa deficit môže pohybovať v stovkách až miliardách eur.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards