Krst knihy Cesta proti proudu

V stredu 1.6. 2022 zorganizoval časopis .týždeň v Klube pod lampou krst knihy autorskej dvojice Josef Šíma – Monika Rybová s názvom Cesta proti proudu.

Krst knihy Cesta proti proudu

Profesor Josef Šíma je jeden z najznámejších predstaviteľov tzv. Rakúskej školy ekonómie v strednej Európe. Svojimi autorskými knihami, prekladmi diel veľkých ekonómov ako aj pôsobením v think tankovej a neskôr akademickej sfére (pôsobil na Vysokej škole ekonomickej v Prahe, dlhé roky ako rektor VŠ CEVRO Institut a dnes vyučuje na Metropolitnej univerzite v Prahe) ovplyvnil celú generáciu ekonómov, policy makerov ale aj bežných ľudí zaujímajúcich sa o fungovanie spoločnosti a úlohu trhov. Jeho akcent na dôležitosť konkurencie, dodržiavanie vlastníckych práv a slobody jednotlivca, dobrovoľnú výmenu namiesto donútenia, či trhu namiesto centrálneho plánovania stále vyrušuje politikov a technokratov a vracia spoločenské a akademické dišputy tam, kde patria - k podstate namiesto technikálií.

Na podujatí s príspevkami vystúpili aj „krstní rodičia“ knihy – Richard Ďurana z INESS a Magda Vášáryová. Diskusiu historičky Moniky Rybovej a ekonóma Josefa Šímu moderoval redaktor časopisu .týždeň Šimon Jeseňák.

Knihu Cesta proti proudu si na Slovensku môžete zakúpiť u nás v INESS tu.

Videozáznam z podujatia si môžete pozrieť na tomto linku.


Richard Ďurana z INESS počas príhovoru, vpredu sedia autori knihy.

 


Zľava doprava: Šimon Jeseňák, Monika Rybová, Josef Šíma

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards