Len necelá tretina Slovákov je ochotná priplatiť si za lepšie služby v zdravotníctve. Akú sumu sú ochotní zaplatiť?

Portál Mediweb.sk uverejnil vyjadrenie analytika Martina Vlachynského k prieskumu verejnej mienky INESS o pohľade Slovákov na zdravotnícke služby. 

Len necelá tretina Slovákov je ochotná priplatiť si za lepšie služby v zdravotníctve. Akú sumu sú ochotní zaplatiť?

Ako povedal, väčšina obyvateľov preferuje existujúce, necielené zdravotníctvo, ktoré je bezplatné, bez oficiálnych bariér k čerpaniu služieb ako poplatky či povinné konzultácie pred návštevou lekára.

Martin Vlachynský, INESS: 

„Problémom tohto modelu je, že sa snaží každému dať všetko, bez akýchkoľvek limitov. V realite ide o prídelové zdravotníctvo, kde sú významné dlhšie čakacie lehoty alebo neschopnosť dostať sa ku konkrétnym vyšetreniam, hoci formálne nárok na tieto vyšetrenia existuje.“

Celý článok zo dňa 16.1.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards