Manažérske schopnosti nemusia stačiť Druckera čaká na školstve toľko problémov, že sa ani nedá povedať, kde má začať

Portál Postoj.sk uverejnil komentár analytika Róberta Chovanculiaka k aktuálnym výzvam v školstve, ktorým bude čeliť nový minister. 

Manažérske schopnosti nemusia stačiť Druckera čaká na školstve toľko problémov, že sa ani nedá povedať, kde má začať

Ako uviedol, problém nedostatku pedagógov v drahších regiónoch nevyriešia plošné zvyšovania tabuľkových platov.

Róbert Chovanculiak, INESS: 

„Jediný spôsob ako môžeme začať tento problém zmierňovať je zavedenie nejakého druhu príplatku pre učiteľov z týchto oblastí. A zároveň by mal spustiť minister aktívnu informačnú kampaň, ktorá začne búrať mýtus, že priemerné platy učiteľov sú veľmi nízke. V skutočnosti za poslednú dekádu vzrástli mzdy učiteľov z úrovne 100 percent priemernej mzdy v hospodárstve na 130 percent priemernej mzdy v hospodárstve. Tento rok bude podľa odhadov jedna polovica učiteľského zboru zarábať viac ako približne 1800 eur mesačne. To je mzda, ktorá je v mnohých regiónoch Slovenska vysoko nad lokálnou priemernou mzdou. Musíme začať so zvyšovaním prestíže učiteľského zboru a to vyžaduje aj lepšie informovanie verejnosti."

Celý článok zo dňa 23.10.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards