Na druhú vlnu chystajú tisíce lôžok

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k prípravám na druhú vlnu koronavírusu. 27. 07. 2020.

Na druhú vlnu chystajú tisíce lôžok

„Ak by sa situácia dramaticky zhoršila, uzatvoríme areál, obnovíme zákaz návštev, otvoríme takzvaný červený urgent a pristúpime k reprofilizácii lôžok,“ načrtol postup Murgaš. Dôslednú prípravu hlási aj Univerzitná nemocnica Bratislava. Podľa Martina Vlachynského z INESS je podstatnejšie ako počet lôžok a ochranných pomôcok to, ako ich využijeme. „Manažérska rýchlosť reakcie, precíznosť, schopnosť opatrenia lokalizovať a nezaťažovať nimi celú krajinu. Nemôže sa zabúdať na kvalitu komunikácie medzi inštitúciami,“ uviedol Vlachnyský. Ruka v ruke s prípravou pandemického plánu sa začína aj boj o vakcínu. Ak bude k dispozícii, Slovensko chce tri milióny kusov. Minister zdravotníctva Marek Krajčí zároveň hovorí, že očkovanie bude na Slovensku dobrovoľné.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards