Novú vládu čaká poriadna výzva: Expert prezradil, čo by mala po 30. septembri urobiť ako prvé, prídu nevyhnutné škrty!

 Portál Topky.sk uverejnil krátky rozhovor s analytikom Radovanom Ďuranom ku niekoľkým ekonomickým krokom, ktoré by mala urobiť nová vláda. 

Novú vládu čaká poriadna výzva: Expert prezradil, čo by mala po 30. septembri urobiť ako prvé, prídu nevyhnutné škrty!

Radovan Ďurana, INESS: 

"Prioritu musí mať škrtanie výdavkov, čo je jediná cesta k zníženiu deficitu, ktorá nespomalí budúci ekonomický rast. Škrtať sa musí naprieč politikami, plošné výdavky zmeniť na adresné (dávky rodinnej politiky, obedy zadarmo) Zrušiť reguláciu cien energií pre domácností - je to nákladný nástroj, ktorý obmedzuje úspory domácností. Nezvyšovať dane, tento krok má tendenciu oslabovať ekonomický rast a znižovať životný štandard občanov. Zásadne zvýšiť rýchlosť regulačných orgánov, ktoré dnes brzdia investičnú a bytovú výstavbu. Zjednodušiť regulácie, vyhádzať nadmerné regulácie. Nie je možné, aby investor čakal niekoľko rokov na posúdenie investičného zámeru."

Celý rozhovor zo dňa 19.4.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards