Ovocie hnilo na stromoch. Štát spúšťa novinku, ktorá má zabrániť miliónovým škodám

Radovan Ďurana sa pre Finweb vyjadril k zlepšeniu možností dlhodobonezamestnaných. 15. 06. 2020.

Ovocie hnilo na stromoch. Štát spúšťa novinku, ktorá má zabrániť miliónovým škodám

Zatiaľ čo pri inštitúte vítajú profesionáli aj jednoduché vybavovanie, upozorňujú na komplikovanú administratívu pri bežnom zamestnávaní sezónnych pracovníkov. „Každý deň vám prídu iní zberači, pri väčších firmách niekoľko desiatok, ktorých musíte prihlasovať a odhlasovať,“ uvádza Kaňuchová Pátková. „Vhodnejšie pre dlhodobo nezamestnaných by boli pracovné knižky, do ktorých by sme len nalepili každý deň kolok, a tým by boli odvody a administrácia vybavené,“ dodáva. Radovan Ďurana, analytik INESS, vysvetľuje, že najnovší návrh z dielne rezortu práce umožní flexibilný nárast počtu pracovníkov a zníži byrokratické náklady zamestnávateľa.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards